Elindult az Új Széchenyi Terv
Magyarország talpra állásának, megújulásának és felemelkedésének fejlesztéspolitikai programját és a megújuló fejlesztéspolitikai rendszert széleskörű társadalmi egyeztetések után véglegesítették. Az Új Széchenyi Terv elindításának legfontosabb elemei a kitörési pontok alapján meghirdetésre kerülő pályázatok, a támogató pénzügyi eszközök, és a közös nemzeti célokat megvalósító Nemzeti Programok. Hasznos információk pályázóknak:
Hasznos információk pályázóknak: http://ujszechenyiterv.gov.hu/elindult_az_uj_szechenyi_terv
Gyorsabb, egyszerűbb, átláthatóbb pályázati rendszer
Új, felhasználóbarát pályázati rendszerrel indult el az Új Széchenyi Terv. Mostantól a támogatási keret teljes egésze elérhető, vagyis megszűnnek a beadási határidők okozta problémák, az automatikus támogatások széleskörű kiterjesztésével pedig számos projektgazda hamarabb kezdheti meg a munkát.
Az átlátható módon szerkesztett, közérthetően megfogalmazott új kiírások a vállalkozók igényeihez alkalmazkodnak és elektronikus úton is beadhatóak lesznek. Mától az adatlapok is kevesebb információt kérnek majd a potenciális projektgazdától. A mai ünnepélyes bejelentést követően elindult az Új Széchenyi Terv, mely számos ponton egyszerűbb folyamatokkal, világosabb megfogalmazással segíti a felhasználókat.
Az automatikus pályázatok meghirdetésének nagy előnye, hogy gyors döntést tesz lehetővé, mivel nincs értékelési szakasz az eljárásban, bár az automatikus pályázatok esetében az alkalmazási kör viszonylag kötött.
Nyilatkozatok esetében elegendő lesz egyetlen űrlapot kitölteni, melyben a pályázó vállalja, hogy a megvalósítás során a hazai és közösségi jogszabályokat betartja. A jogszabályi kört és azok a pályázóra vonatkozó kötelezettségeit a pályázati útmutató, valamint a Támogatási Szerződés általános szerződési feltételei tartalmazzák majd. A projekt adatlapok felülvizsgálata és egyszerűsítése is megtörtént. A hatályos szabályozás e dokumentumok esetében minimális kötelező adatkört határoz meg, így a bekért információk száma a korábbiakhoz képest jelentősen csökkent. A nyilatkozatok esetében ez a változás számos, a pályázat elutasításához vezető elütési hibát is a minimálisra fogja csökkenteni.
Továbbiinformációk: http://ujszechenyiterv.gov.hu/gyorsabb_egyszerubb_atlathatobb_palyazati_rendszer
Társadalmi egyeztetés - mindenki véleménye számít!
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség társadalmi egyeztetésre bocsátja az Új Széchenyi Terv 79 új pályázatát. A www.ujszechenyiterv.gov.hu-n elérhető partnerségi fórumra január 31-ig várjuk a véleményeket, javaslatokat.
A társadalmi egyeztetés nyitott, így a közzétett pályázatokhoz, regisztráció után bárki hozzászólhat, de elsősorban olyan szervezetek és intézmények véleményére számítunk, amelyek hitelesen képviselik az adott szakterületet, társadalmi csoportot, vagy területi egységet.
A várhatóan több száz hozzászólást, a témában kompetens Irányító Hatóság tervezésért felelős kollégái dolgozzák fel, ezután épülhetnek be a pályázati kiírásokba. Az új konstrukciókat március 1-től tekinthetik meg az Új Széchenyi Terv oldalán, melyek ettől a dátumtól már pályázhatóak is.
Bővebb információ: http://ujszechenyiterv.gov.hu/tarsadalmi_egyeztetes_mindenki_velemenye_szamit
Újra megnyíltak a TÁMOP 2.4.3/B jelű, az Atipikus foglalkoztatási formák támogatása című pályázatok
Az Új Széchenyi Terv keretében újra megnyitásra kerültek az Atipikus foglalkoztatási formák támogatása című konstrukciók.
A pályázatok benyújtása 2011. január 17-től 2011. március 31-ig lehetséges. Jelen konstrukció esetében a projekt kiválasztás - a keret kimerüléséig - folyamatos elbírálás formájában történik.
Bővebb információ: http://ujszechenyiterv.gov.hu/ujra_megnyiltak_a_tamop_2_4_3_b_jelu_palyazatok
Új Széchenyi Terv ügyfélszolgálati pontok Az alábbi linken elérhetőek az Új Széchenyi terv ügyfélszolgálati pontjai: http://ujszechenyiterv.gov.hu/uj_szechenyi_terv_ugyfelszolgalati_pontok